W sportowym świecie

bramka piłkarskaW sezonie Euro piłka nożna góruje! Nic dziwnego, wszyscy chcą się jednoczyć w takich chwilach. To także bardzo dobry moment na to, aby zaszczepić ducha tego sportu wśród najmłodszych. Niestety nie każdy, a właściwie bardzo niewielu mogło uczestniczyć w oglądaniu meczy polskich na naszych pięknych stadionach i większość z nas dopingowała sportowców z kanapy swojego domu. Wiele osób wspólnie ze znajomymi przeżywało ten okres, w kinach, w barach czy w strefie kibica. Miejmy nadzieje jednak, że po przegranej naszych chłopaków nie porzucimy fascynacji piłką nożna, lecz zaczniemy z nią niezwykła przygodę. Kto wie, być może w młodym pokoleniu rośnie nasz mały Ronaldo!?

Tak czy inaczej trzeba jakoś zacząć. Już małe, roczne dzieci potrafią kopnąć piłkę, później jest już łatwiej. Piłka nożna to jeden z ulubionych sportów każdego chłopca, który lata po podwórku. Dobrze od razu zapisać takiego chętnego gracza do jakiejś drużyny, aby trenował pod okiem fachowca i uczył się doskonałych podań czy strzałów. Sami nie stworzymy przecież drużyny ani boiska. Z tym drugim można co prawda kombinować. Jeśli ktoś ma ogród można zakupić mini bramki piłkarskie, aby można było trenować do nich strzały. Dodatkowo to doskonała rozrywka dla całej rodziny, zarówno dla młodszych dziewcząt i chłopców jak i ich rodziców. Stanowi rodzaj rodzinnego sportu, który doskonale wypełni każdą nudę. A jak wiadomo, ruch to zdrowie, więc i my na tym skorzystamy.

Co do dużych boisk piłkarskich to najczęściej treningi odbywają się jednak na szkolnych boiskach. Tam bramki piłkarskie mają już odpowiednie wymiary, a każdej z nich broni bramkarz. Tak, więc sport i zabawa w domu jak najbardziej, ale profesjonalne rozwijanie umiejętności czy pasji to coś o czym może pomarzyć niejeden. Zresztą warto inwestować w rozwój dziecka i zachęcać do poszerzania jego pasji, bo to zapewni mu doskonały rozwój fizyczny, ale i intelektualny, a także wypełni wolny czas. To ostatnie jest szczególnie ważne wśród dorastającej młodzieży, która bez konkretnego zajęcia może się po prostu pogubić, zbyt wciągnąć w komputerowy świat czy nieodpowiednie towarzystwo. Sportowy duch przeciąga nasze dziecko na tę lepszą stronę. Nie wszystkie dzieci muszą się jednak interesować sportem, więc nigdy nie rób nic na siłę. Może Twoja pociecha woli zajęcia plastyczne, muzyczne albo kółko recytatorskie? Tak naprawdę wszystko zależy od charakteru, pamiętać jednak należy, że dziecko potrzebuje odrobiny zachęty, aby móc rozwijać swoje pasje. Trzymamy kciuki za przyszłych piłkarzy, ale nie tylko za nich!