Adopcja – tymczasowa i wirtualna?

Chciałbyś przygarnąć zwierzaka, ale masz już kilka, albo nie masz warunków, a chciałbyś im pomóc? Możesz skorzystać z innych form adopcji.

Możesz przyjąć psa, kota tylko na pewien czas. Jak jest cel takiej tymczasowej adopcji? Do schronisk często trafiają psy, szczeniaki chore. Te zwierzaki nie mają szans na przetrwanie w trudnych warunkach w schronisku. Pobyt w domu tymczasowym umożliwi im powrót do zdrowia i rekonwalescencję. Pies, kot wyzdrowieje, nauczy się przebywać z człowiekiem i otrzyma szanse na adopcję w przyszłości.

Szczególnie w okresie wakacyjnym ta forma jest potrzebna, ponieważ schroniska są przepełnione. Możesz stać się pełnoprawnym opiekunem tego zwierzaka, jak również może aktywnie szukać dla niego nowego domu.

Kiedy nie możesz nawet tymczasowo zaopiekować się psem, kotem ze schroniska, możesz pomóc im korzystając z adopcji wirtualnej. Polega ona na cyklicznym wpłacaniu określonej kwoty pieniędzy na rzecz konkretnego kota, czy psa. Stajesz się jego wirtualnym opiekunem i chociaż częściowo możesz poczuć się za niego odpowiedzialny. Jednocześnie twój podopieczny nie traci szansy na adopcję rzeczywistą. Twoje pieniądze przeznaczone są na bieżące koszty wyżywienia zwierząt w schronisku, na leczenie, czy hospitalizację zwierząt do adopcji.