Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Na rynku pojawia się coraz więcej produktów dla dzieci. Decydując się na ich kupno powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy spełniają one podstawowe wymogi bezpieczeństwa.

Jaki sklep wybrać?

Każdy szanujący się sklep z zabawkami powinien przede wszystkim stawiać na jakość. Załóżmy, że chcemy kupić samochodziki dla dzieci Sklep, w którym dokonujemy wybory zapewne ma produkty od wielu producentów, więc należy zwrócić uwagę, czy na opakowaniach znajdują się oznakowania norm i certyfikatów jakości.

Jakie są podstawowe certyfikaty?

1. Oznaczenie CE, które jest deklaracją producenta oznaczającą, że zabawka spełnia wymagania dyrektyw unijnych. Dyrektywy te informują o bezpieczeństwie użytkowania oraz gwarantują, że produkt nie ma szkodliwego wpływu na zdrowie. Przy oznaczeniu tym musi znaleźć się także informacja o zagrożeniach, które producentowi udało się wykryć. W przypadku zabawek zagrożenia te dotyczą małych elementów, które mogłyby zostać przez dziecko połknięte. Przy oznaczeniu tym znajduje się informacja od którego roku życia dziecko może użytkować daną zabawkę.

2. Norma EN 71 jest wymagana dla wszystkich zabawek sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej. Norma ta określa właściwości fizyczne i mechaniczne zabawek, które przeznaczone są dla dzieci poniżej 14 miesiąca życia i dotyczy także sposobu pakowania, znakowania i instrukcji obsługi.

3. Safe Toys to znak, który przyznawany jest zabawkom przez instytut ITC. Jeśli zabawka posiada to oznaczenie tzn., że została przypisana do odpowiedniej grupy wiekowej oraz że zostały ocenione wszystkie chemiczne i mikrobiologiczne zagrożenia.

Dlaczego większość osób nigdy nie osiągnie wymarzonej sylwetki??

Odpowiedź na to pytanie jest jedna. Nie każdy ma na tyle twardy charakter i samo dyscyplinę żeby trzymać dietę. Mało komu się udaje tak rozplanować swój czas, aby móc jeść w określonych godzinach posiłki o danym rozkładzie białek, tłuszczy i węglowodanów. Można oczywiście kształtować sylwetkę i nie trzymać zasad żywienia, ale nie przyniesie to zamierzonych efektów. Możemy wydawać tysiące złoty na suplementy uzupełniające dietę, ale jeżeli nie będziemy mieli odpowiedniego bilansu kalorycznego nie osiągniemy efektów. Nawet jeśli zastosujemy doping, i nie będziemy mieli odpowiedniego bilansu kalorycznego nie osiągniemy zamierzonych celów. Zatem jeśli chcemy żeby udało nam się utrzymać dietę, musimy mieć zróżnicowany jadłospis. Jeżeli będziemy jedli suchą pierś z kurczaka z ryżem przez kilka miesięcy nasz organizm powie “nie”. Nasza dieta nie musi być żywą kopią diet zawodowych kulturystów. Świetne dietetyczne przepisy znajdziesz na moim blogu. Wiem jak to jest katować się monotonnym jedzeniem kila miesięcy tylko po to żeby później doświadczyć efektu jojo. Stworzyłem ten blog abyście mogli się uczyć na moich błędach a nie na swoich. Zadziwiające jest też to jak wiele mitów panuje na temat suplementów i odżywiania. Wiele badań na temat odżywiania w sporcie była sponsorowana przez firmy produkujące suplementy. Mam nadzieje że odwiedzając mój blog zdobędziesz wiedzę, która pozwoli ci kupować tylko to co działa, a nie jakieś “magiczne pigułki“.