Przejęcie przedsiębiorstwa

Z badań wynika, że tylko 50% transakcji przejęć kończy się powodzeniem. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Wycena spółek

Wycena taka określa pozycję rynkową firmy oraz jej wartość. Przy takiej wycenie brane są pod uwagę zarówno czynniki materialne jak i niematerialne. Wielu przedsiębiorców podkreśla, że bardzo istotną rolę obecnie odgrywa kapitał intelektualny danej firmy. Wycenami przedsiębiorstw zajmują się wyspecjalizowane firmy, które świadczą usługi doradztwa biznesowego i inwestycyjnego. Specjaliści, zajmujący się tego typu usługami posiadają bardzo duże doświadczenie i wiedzę dotyczącą rynku kapitałowego.

Wycena marki

Głównym celem marki firmy jest identyfikacja usługi, produktu, a także ich wyróżnienie na tle ofert innych przedsiębiorstw. Również marka może zostać przedmiotem transakcji. Znak towarowy to przedstawione graficznie oznaczenia. Służy on do odróżnienia towarów oraz usług jednej firmy od drugiej. Znakiem towarowym może być także logo.

Wnikliwa analiza

Czyli w języku profesjonalistów duedilligence. Działanie to prowadzi do oceny kondycji handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej. Analizie takiej powinny zostać poddane wszystkie te firmy, które mają zostać przejęte przez inwestorów z zewnątrz. Przez taką analizę można ocenić zarówno wartość firmy jak i jej szanse na przynoszenie zysków.

Prezenty na Wielkanoc

Zdania dotyczące kupowania prezentów na tzw. „zajączka” są podzielone. Na co można zdecydować się, jeśli zechcemy obdarować bliskich z okazji Świąt Wielkanocnych?

Jak połączyć zabawę z nauką?

Wielu rodziców zapomina, że dzieci uczą się głównie przez zabawę. Warto więc postarać się, aby zabawki, którymi bawią się najmłodsi rozwijały różne umiejętności w jak najszerszym zakresie. Zdolności manualne, mogą być rozwijane nawet przez umiejętnie dobrane kolejki elektryczne Sklep, który oferuje takie zabawki powinien oznaczać od jakiego wieku są one dopuszczalne. Dziecko poprzez składanie torów rozwija zdolność abstrakcyjnego myślenia i doskonali swoje umiejętności konstrukcyjne.

Co dla nastolatka?

Warto także zadbać o prawidłowy rozwój starszych dzieci. Rodzice mogą się wykazać tutaj nie lada pomysłowością i zainwestować w rozwój pasji, które dziecko już posiada, lub spróbować zarazić nastolatka nową pasją. Jeśli nastolatek lubi muzykę, można kupić mu blues płyty Sklep, który prowadzi sprzedaż różnego rodzaju płyt może zaoferować kartę stałego klienta będącą także świetnym prezentem.